نکات ضروری در گل آرایی نامزدی و عروسی

نکات ضروری در گل آرایی نامزدی و عروسی

گلها، نقش مهمی در مراسم خواستگاری، بله برون، ازدواج, و سایر انواع جشنها دارند. هارمونی و تم مراسم را ایجاد می کنند و باعث زیبایی هر جشن و مراسمی می شوند. برای همین، به همه عروسها پیشنهاد می شود قبل از مشورت با هر گلفروشی یا گل آرایی، این نکات را با دقت مطالعه کنند:

چه زمانی باید به انتخاب گلهای مراسم ازدواج فکر کنیم؟

اگر در آینده، قصد ازدواج دارید، از همین الان می توانید به گلهای مراسم خود فکر کنید. گلها، نکته مهمی در مهمترین روز زندگی شما هستند. برای انتخاب گل آرای مراسم، بهتر است ۶ ماه تا یکسال قبل از تاریخ مراسم، تحقیق خود را شروع کنید. بعد از انتخاب لباس عروس و محل مرایم هم حتما اولین جلسه را با گل آرا انجام دهید، زیرا هر دو مورد، در انتخاب نوع گل و گل آرایی بسیار مهم است.

  از کجا میتوان یک دیزاین گل آرایی خوب پیدا کرد؟

قبل از انتخاب گل آرا، بهتر است که پیجهای مرتبط در اینستاگرام، سایتها، و وبلاگهای مربوطه را بازدید کنید. برای این کار، کلمات خاص مانند: دیزاین، ازدواج، عروسی، بله برون، دسته گل عروس و مانند آن، حتما جزو حستجوی شما باشد. از هر پیج، طرحهای مورد علاقه خود را انتخاب و ذخیره کنید. بهتر است از این عکسها، پرینت رنگی تهیه کرده و برای خود یک آلبوم درست کنید. این آلبوم، هم به تصمیم گیری و انتخاب شما کمک خواهد کرد، هم در جلسه با هر تیم گل آرایی، می توانید طرح مورد نظر خود را به راحتی به گل آرا نشان دهید. قبل از مذاکره با هر گل آرا، اطمینان حاصل کیند که عکسها و تصاویر مورد استفاده در پیج او، متعلق به خودش است و از سایر پیجها، کپی نشده باشد. با چند نکته یا سوال ساده می توانید از اصالت کار مطمئن شوید:

  • کیفیت عکس یا ویدئو در حد بالا باشد و زوم نشده باشد.
  • هیچگونه لوگو از سایر صفحات مجازی، در گوشه و کنار تصویر نباشد.
  • لوگوی گل آرا، درون کادر با زمینه رنگی نباشد. اغلب افرادی که از کادر با پس زمینه رنگی استفاده می کنند، به احتمال زیاد، لوگوی اصلی را با این کار پوشانده اند و این نوع از تصاویر و کلیپها، به احتمال زیاد کپی هستند.
  • کامنتهای سایر کاربران را بخوانید.
  • به شماره تلفن پیج زنگ بزنید یا پیام در دایرکت ارسال کنید و در مورد برخی جزییات، سوال بپرسید. مثلا از چه گلهایی استفاده شده، زمان و محل اجرا کجا بوده؟ قیمت دیزاین چقدر بوده و در صورت امکان، از وی بخواید آیدی مشتری مربوطه یا شماره تماس او را به شما بدهد.

متاسفانه بسیاری از پیجها، نمونه کار پیجها یا سایتهای معتبر را کپی می کنند. فریب قیمت پایین آنها را نخورید. چون قطعا آنچه به شما تحویل می دهند، هیچ شباهتی با تصویری که دیده اید، نخواهد داشت.

چه گلهایی انتخاب کنیم؟

حتما این نکته را در نظر بگیرید که مراسم شما در چه فصلی خواهد بود. برخی گلها مانند رز، لیلیوم، ارکیده، و … در تمام فصول وجود دارد؛ البته قیمت آنها در فصول سرد بیشتر است. برخی دیگر از انواع گل مانند آلسترومریا، لیسین توس، داوودی و … به فصل خاصی تعلق دارند و ممکن است در فصل مورد نظر شما نباشند. اما جای نگرانی نیست. گلهای هر فصل، به اندازه کافی زیبا هستند.

چطور می توانیم یک گل آرایی خاص خود داشته باشیم؟

مهمترین بخش گل آرایی مراسم ازدواج، دسته گل عروس است که با انجام برخی کارها، می توانید آنرا کاملا مخصوص به خود کرده و سفارشی کنید. میتوانید یک عروسک از دوران کودکی خود، یک گوشواره یا گردن بند یا هر نوع زیورآلات شخصی، کیف کوچک یا هر وسیله زیبایی که در خاطرات یا علایق شخصی شما جا دارد را به گل آرای خود بدهید تا در ساخت دسته گل، از آن استفاده کند.

   حتی می توانید به پدر، مادر یا عزیزان خود، نشان دهید که در مهمترین روز زندگی، بیادشان هستید! برای این کار می توانید یکی از هدایای کوچکی که در گذشته از آن افراد گرفته اید، یا عکس آنها درون قاب عکس بسیار کوچک را در دسته گل خود استفاده کنید.

این روشها، دسته گلی برای شما ایجاد می کند که توسط هیچ کسی، قابل تقلید و کپی کردن نباشد.

از کجا می توان یک گل آرای خوب و حرفه ای پیدا کرد؟

کار خود را با جستجو در اینستاگرام، جستجو در اینترنت و تماس با دوستان و آشنایان شروع کنید. البته معرفی از طرف دوستان یکی از بهترین روشهاست چون مبتنی بر تجربه ی واقعی افراد است و بهتر از مطالب اینترنتی یا تصاویر نمونه کار، می تواند اعتماد شما را جلب کند.

   وقتی لیست گل آراها را تهیه کردید، آنها را بر اساس کیفیت و زیبایی کارها، یا رنج قیمت، مرتب کنید و بر اساس اولویت، با آنها تماس بگیرید یا جلسه بگذارید.

   در جلسه با هر گل آرا، حتما به نکات زیر توجه کنید:

  • آلبومی که از نمونه کارهای مورد نظر خود تهیه کرده اید را بهمراه داشته باشید. این آلبوم می تواند بصورت چند تصویر در گوشی موبایل شما ذخیره شده باشد.
  • از گل آرا بخواهید چند نمونه از کارهای خود را که بتازگی انجام داده، به شما نشان دهد.
  • از او بخواهید تا در مورد هر دیزاینی که مورد نظر شماست، توضیح دهد و نکات مثبت و منفی آنها را به شما بگوید.

یک گل آرای خوب، بجای فروش، باید نقش مشاور را برای شما داشته باشد. بعبارت دیگر، یک گل آرای حرفه ای، میتواند با همکاری شما، یک گل آرایی خاص برای مراسم شما طراحی کند، حدود هزینه آنرا به شما بگوید، شما را در انتخاب گل و تم رنگ یاری نماید و نکاتی را به شما یاد دهد که در جلسه با هر فرد گل آرای دیگر، برای شما مفید باشد.

مأخذ: آکادمی فلورینا

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *